8 sünnipäeva ideed täiskasvanutele

Mõnikord sooviks pidada oma sünnipäeva ilma lasteta. Kuigi nad on kullast kallimad, siis täiskasvanute peod võivad laste jaoks olla igavad või liiga pikad ning tihtipeale eelistaksid nad veeta sama aja pigem mängutoas või hoidja juures.

Seetõttu oleme kokku korjanud kaheksa sünnipäeva ideed täiskasvanutele. Ükskõik, kas korraldad sünnipäeva iseendale või aitad kellegi teise tähtpäeva tähistamisega, siit nimekirjast leiad ideid, mis kõrva taha panna ja reaalsuseks teha!

 

Meeldejääv sünnipäev igas vanuses sünnipäevalapsele

Olgem ausad, meeldejääva sünnipäeva korraldamine täiskasvanutele nõuab natuke rohkem loovust ja planeerimist.

Kõigepealt tuleks mõelda, mis on sünnipäevalapsele tõeliselt oluline ja sellest lähtuda.

Kas ta eelistab lõõgastavat päeva spaas, aktiivset päeva looduses või hoopis lõbusat pidu sõpradega?

Sellest eelistusest sõltub kõik muu.

  • Kas on üldse vaja klassikalist sünnipäeva?
  • Äkki on sünnipäevalapsel kodus remont pooleli või ootab talvepuude hunnik riita ladumist?

Üheskoos töö tegemine ja seejärel talgusupi söömine pole tõesti sünnipäeva traditsiooniline tähistamine, ent see eest oi kui meeldejääv! Rääkimata asja praktilisusest!

 

Ekspertide abil üks huvitav sünnipäev

Tõeliselt huvitav sünnipäevapidu on sündmus, mis eristub ja jääb aastateks meelde nii sünnipäevalapsele endale kui külalistele. Mis aga teeks ühe peo huvitavaks? Kindlasti millegi uue kogemine!

Näiteks võib peoliste seltskond külastada Tallinna Loomaaeda. Koos kogenud ekskursioonijuhiga, kes oskab loomadest juurde rääkida, on see hoopis teistsugune kogemus. Samamoodi pakuvad ekskursioone kõik muuseumid.

Tavalisest tuurist eristabki tellitud tuuri see, et ringkäigu saab sättida täpselt enda huvide järgi.

Ka muuseumidest väljapoole minnes võib kaaluda mõtet ekspert endaga kaasa võtta.

Hommikune matk ornitoloogiga, kes tutvustab linde ja nende hääli; jahisõit Tallinna lahel ägeda kapteni käe all või jalutuskäik taimetargaga, kes oskab välja tuua kõik söödavad ning muul moel kasulikud taimed.

Need on huvitavad sünnipäevad, mis jäävad tõesti pikaks ajaks meelde.

 

Aga mida teha sünnipäeval kodus?

Kodune sünnipäev on üks viis, et säästa peopaiga rendikuludelt ning tunda end mugavalt. Ja ka koduses mugavuses toimuva peo saab teha põnevaks.

Üks klassikalisemaid variante on kostüümipidu! Kostüümipeost tasub osalisi pikemalt ette hoiatada, et neil oleks võimalus valmistuda.

Ka tasub valida teema, mille järgmine on piisavalt lihtne, sest kostüümipidu tuleb kõige paremini välja siis, kui enamik kutsutuist seda järgib. Või, valmista ette mõned kiired lahendused nende jaoks, kes tõesti kostüümi ära unustavad.

Temaatilised dekoratsioonid ning söögid-joogid on lihtne ja toimiv lahendus, et igapäevased kodused ruumid toetaksid kostüümipeo teemat.

Lisaks võib mõelda lõbusale mängule või tegevusele, mis aitaks külalistel lõdvestuda ja nautida üksteise seltskonda.

Kui endal ideed otsa saavad, siis internet on piisavalt suur, et iga teema jaoks hunnik nõuandeid leida.

 

40. sünnipäeva pidamine on aeg üllatusteks

Juubelid on eriliseks verstapostiks meie kõigi eluteel. 40. juubel on seejuures tihtipeale üks esimesi, mida tahetakse suuremalt tähistada.

Kes hindab privaatsust ja intiimsust, siis õhtusöök mõnes tipprestoranis koos kõige lähedasemate inimestega võib ideaalselt sobida.

Hea toidu võib endaga aga ka mujale kaasa võtta!

Kujuta ette pikka pidulauda, ent restoraniseinte asemel on see kaetud metsalagendikule, liivarannale või matkatee lõppu. Natuke ette planeerimist ja arvestamist ilmastikuoludega ning sellise peolaua võib korralda nii keset kõige valgemat suveööd kui ka kargel talvepäeval.

 

Talvine sünnipäev värskes õhus!

Talviste õuesünnipäevade korraldamine ei ole nii keeruline, kui kardetakse.

Tasub lihtsalt anda ette teada, et ollakse õues, et külalised saaksid end soojemalt riidesse panna.

Ka toidud sünnipäevaks võiksid olla sellised, mis soojendavad – supid ning kuumad joogid on täiesti omal kohal!

Seetõttu sobib talvisesse sünnipäeva hästi ka grillimine. Kui endal aeda pole, siis RMK metsaplatsid ootavad!

Ajaliselt võiks talvine õuepidu olla pigem lühem, et külm kellegi varbaid ära ei võtaks. Või, alustada värskes õhus ning kui sellest küllastunud, liigutada pidu siseruumidesse.

Jällegi, võtmesõnaks on külalistele piisava info andmine, et nad oskaksid end ette valmistada.

 

Õpime koos!

Tihtipeale ütleb sünnipäevalaps, et kingitusi pole vaja, oluline on lihtsalt kohale tulla, sest koosveedetud aeg on see kõige olulisem osa.

Erinevad töötoad või lühikursused on väga populaarseks valikuks, sest selliselt saab tabatud mitu kärbest ühe hoobiga: esiteks saab seltskonda nautida, teiseks midagi uut õppida ja kolmandaks kalli inimese tähtpäeva tähistada.

Töötoana saab õpetada põhimõtteliselt ükskõik millist oskust, võib nii ise meistri juurde kohale minna kui nad enda juurde kohale kutsuda.

 

Igal juhul, siit leiad mõned populaarsed variandid:

  • privaatne pokkerimäng, kasutada võib ka rahalise väärtuseta žetoone
  • kokteilikoolitus professionaalse baarmeniga
  • keraamika, siidsalli vm käsitöö õpituba
  • ühine kokkamiskursus ja valmistatu nautimine

 

Ootamatult põnev lauamänguõhtu

Väga julgelt võib plaani võtta lauamänguõhtu.

Kui sõpruskonnas on juba lastega pered, siis võid olla kindel et nende lauamänguõhtud on pikalt tähendanud mudilastele mõeldud ja lõpetamata jäänud mänge.

Lauamängud, mis nõuavad strateegilist mõtlemist, on pikema kestvusega, täiskasvanutele sobilike teemadega või keerulisemate reeglitega, jäävad aastateks riiulitele tolmu koguma.

Seetõttu võib üks tore lauamänguõhtu olla äärmiselt põnev ja oodatud erand klassikaliste sünnipäevapidude vahele.

Ja kui sünnipäevalaps tahab oma mängukogu suurendada, saab kaks asja liita: esiteks võivad külalised kingituseks lauamänge tuua ning teiseks saab need kõik siis kohe läbi mängida!

Kaheksa suurt ideed sünnipäeva tähistamiseks ja lõppematu hulk nendest edasi arenevaid mõtteid.

Kindlasti leidsid mõne idee, mille tahaksid kohe järgmisena reaalsuseks teha. Egas midagi muud, kui jõudu ja jaksu põneva sünnipäeva planeerimisel!

 

Foto: Tirachard.

Scroll to Top