Edukad firma talvepäevad korraldad just nii

Pikk ja pime osa aastast on palju kergem üle elada, kui seal terendab oodatud pausina mõni tore ettevõtmine. Firma talvepäevadel on potentsiaali täita seda rolli, ent seda vaid siis, kui korraldamisega on täkkesse pandud.

Loe edasi, et saada teada, mis soovitusi talvepäevade korraldamisel arvestada ning millised nipid kõrva taha panna?

 

Edukad talvepäevad pakuvad midagi kõigile

Mida mitmekesisemad ettevõtte talvepäevad on, seda suurem hulk osalejatest sellega rahule jääb. See ei tähenda, et päeva peaks minutipealt ära planeerima. 2-3 erinevat tegevust on täiesti piisav, saabumis- ja lahkumispäeval võib piirduda isegi 1-2 erineva tegevusega.

Tähtsam on tegevuste vahel rahulikku tasakaalu hoida!

 

Esiteks, midagi neile talvepäevalistele, kes eelistavad aktiivset tegutsemist:

 • suusatamine
 • pikem matk
 • sõit jäärajal
 • ATV matk
 • lumekindluse ehitamine

 

Ja midagi neile, kes soovivad rahulikumalt oleskleda:

 • õhtusel ajal tähevaatlus
 • mõni töötuba siseruumides
 • lumele kunstiteose loomine
 • rahulik jalutuskäik
 • saanisõit
 • rahulikum tuur giidiga uues piirkonnas

 

Kuidas korraldada ettevõtte talvepäevad õues?

Soovides talvepäevadel nautida valget lund, on turvaline valik korraldada üritus kas jaanuaris või veebruaris.

Jah, ka siis pole lumekate garanteeritud, kuid tõenäosus on hulga suurem.

Tasub arvestada sellega, et Eesti talved on väga eriilmelised.

See tähendab, et ettevõtte talvepäevad võivad toimuda nii viie plusskraadiga lumevabal nädalal, kui ka -20 kraadises krõbekülmas pakases.

Just seetõttu peab õues toimuva kõrval olema võimalus põigata siseruumidesse ja seal midagi teha – lauamängud, viktoriin, sööginurk vm.

Nii palju kui võimalik tuleb välitegevustes vältida olukordi, kus inimesed peavad ühel kohal seisma ja ootama.

Lihtsalt passimine toob kindla peale külma naha vahele!

 

Pole olemas halba ilma, on vaid…

Ilmast olenemata on vaja kindlustada, et talvepäevalistel on mugav olla. Igaks juhuks tasub osalejatele öelda, mis ilma on oodata, et nad teaksid, mis riideid kaasa võtta.

Kindlasti on osalejail aga vaja teada seda, kas ees on ootamas matk läbi paksu lume või vaadeldakse talvist ilma vaid aknast.

Jah, üllatused on toredad ja põnevad, ent ootamatu matk, mille järel osalejad külmast lõdisevad või nad peavad istuma märgades riietes, sest ei teadnud vajadusest kaasa võtta vahetusriideid, on üks äärmiselt halb üllatus.

Piisab ühest sellisest kogemusest ja võid olla kindel, et järgmised kümme talvepäeva jäetakse igaks juhuks vahele.

 

Söök ja jook on tähtsamgi veel!

Külma ilmaga kulutame rohkem energiat ja kui liita juurde aktiivne tegevus, on hästi läbimõeldud menüü talvepäevade õnnestumiseks üks olulisemaid asju. Soojad supid, kuumad joogid ning tõeliselt toitvad söögid on seega talvepäevade menüü A ja O.

Toidu eest võib vastutada keegi talvepäevade korraldusmeeskonnast, selle võib tellida toimumispaigast või palgata ka eraldi cateringi. Hoolimata konkreetsest valikust tuleb veenduda, et toiduvalik ei jätaks kedagi nälga.

Seetõttu, kuigi see võib tunduda tüütu ülesandena, peab talvepäevalistelt üle küsima, kas on erivajadusi või allergiaid, millega arvestada.

Kui talvepäevadele on oodatud töötaja perekond, siis kindlasti eraldi rõhutada, et nad annaksid teada oma perekonnaliikmete allergiatest-erimenüü vajadusest.

 

Talvepäevad ja saun – ideaalne kombinatsioon

Miks võiks talvepäevadel olla saunavõimalus? Esiteks on tegu ühe Eesti kultuuri osaga ja lausa traditsiooniga. Paljude jaoks ei ole pidu see õige, kui sauna ei ole.
Teiseks on saun üks lihtsamaid viise, kuidas ka külmades oludes olemist mugavana hoida. Saun aitab õues veedetud aja järel uuesti üles soojeneda, lume või veekogu olemasolu pakub aga alati hinnatud võimalust kuumal saunalavalt ennast karastamas käia.

Ning kolmandaks sauna lõõgastavad omadused! Eriti pärast aktiivselt veedetud aega, pole paremat lõõgastust kui istuda saunalavale, kulbitäis vett kerisele visata ja lihtsalt olla.
Õnneks on saun enamikes kohtades saadaval. Ja kui see võimalus tõesti peaks puuduma, siis võib uurida varianti saun lihtsalt kohale tuua!

Talvepäevaliste rõõmuhõisked on garanteeritud!

 

Miks valida puhkekompleks?

Võrdlemisi tihti on ettevõtte talvepäevade toimumiskohaks puhkekompleks. Kui mõtled, et miks, siis vastuseks on mugavus! Sellistes kompleksides on sageli olemas kõik vajalik, alates majutusest ja toitlustusest kuni erinevate tegevuste ja lõõgastusvõimalusteni.

See hoiab talvepäevade organiseerimisel vaeva kõvasti kokku, kui saab kasutada kõik ühes lahendust ja ei pea iga teenusepakkujaga eraldi suhtlema.

Sobiliku koha leidmine võib veidi keeruline olla, sest paljud suvised peopaigad lähevad talveks puhkusele. Täitsa lootusetu olukord pole.

Kuni kümme või kuni kakskümmend inimest mahutavaid puhkemaju on üle Eesti ehk valikuvõimalus on suur.

Kuni viiekümnele öömajalisele sobilikke kohti on juba vähem, ent siiski jagub.

Aga kui vaja on, et talvepäevade toimumiskoht suudaks majutada üle saja inimese, tasub valik kiirelt ära teha ja esimesel võimalusel kinni panna, sest niivõrd suutlikke puhkekomplekse on tõesti loetud hulgal!

 

Kolm eriilmelist ja põnevat kohta talvepäevadeks

 

Toosikannu puhkekeskus kutsub talvepäevadele

Toosikannu puhkekeskus sobib nii väiksema kui suurema seltskonnaga talvepäevade korraldamiseks.

Erinevaid variante kombineerides saab majutust pakkuda kuni 145 inimesele, üritusi võib korraldada aga kuni 400-le!

Ja nagu ühele korralikule kompleksile kohane, on sealgi ühes kohas olemas kõik vajalik.

 

Korralda unikaalsed talvepäevad

Millega Toosikannu siis talvepäevalistele meelde jääb? Toosikannu Jahisaal on koduks Eesti suurimale hirveliste jahitrofeede kollektsioonile; giidiga on aga võimalus teha tiir Toosikannu Metsloomapargis, mis on koduks ligi 600 punahirvele, põtradele, metskitsedele ja teistele väiksematele metsloomadele.

Lisaks räätsa- või mootorsaanimatk, tugirikujaht ehk võistlusmäng väikeste tiimide vahel; jahilaskmine või kuulitiir. Muidugi on olemas valik tubaseid tegevusi, näiteks saab hirvesarvest ehte meisterdada, piljardit mängida või muud põnevat ette võtta.

Ning toredale päevale punkti panekuks – ikka saun! Klassikalise Soome sauna kõrval pakub Toosikannu ka suitsusauna, saarel asuvat sauna või vene kerisega sauna.

Veebileht: https://toosikannu.ee

 

Kiviõli Seikluskeskus – firma talvepäevad suusanõlvadel!

Kiviõli Seikluskeskuses saavad firma talvepäevad parajalt ekstreemse vungi. Tänu laiadele eesnõlvadele, Baltikumi pikimatele suusanõlvadele ja laugele õppenõlvale, jagub seal avastamist igal tasemel mäesuusatajatele ning lumelauduritele. Ka murdmaa armastajatele on mõeldud ning seegi rada on olemas!

Mis siis, kui töötajatel pole senini olnud võimalust mäesuuska või lumelauda proovida? Pole probleemi! Seikluskeskuse tiimi kuuluvad professionaalsed instruktorid, tänu kellele saavad talvepäevadest ägeda elamuse kätte ka need, kellele ekstreemsport varasemalt võõraks jäänud.

Kuigi Kiviõli Seikluskeskusesse väga palju öömajalisi ei mahu, on ümbruskonnas siiski rohkelt võimalusi, kuhu pärast suusanõlvadel kulgemist edasi suunduda.

Veebileht: https://seikluskeskus.ee

 

LaitseRallyPark sobib ka lühemateks talvepäevadeks

Talvepäevad ei pea alati tähendama ööbimisega äraolemist. Võib olla nii ühepäevane talve tähistamine kui lausa poolik päev. LaitseRallyPark on hea näide sellest, kuidas talvepäevi saab väga ägedalt korraldada ka välitingimustes.

Kardivõistlus, kastiautoga off road raja avastamine või hoopis trikiautos sõitmine pakuvad kõik parajal hulgal põnevust.

 

Suurepärane väikeste lastega talvepäevadeks!

Kui muidu on alati mureks, mil moel lapsi tegevuses hoida, siis LaitseRallyPark on selle probleemi juba eos lahendanud.

 • liikluslinnak, kus täiesti möödaminnes omandatakse turvalise liiklemise põhitõed
 • mängudemaja – lauamängudest ja mängukonsoolidest puldiautorajani
 • RC rada, kus põneval rajal juhitakse puldi abil mudelautosid juhitakse

Veebileht: https://laitserallypark.ee

Vaata artiklit: https://abcatering.ee/ettevotte-uritus-laitserallyparkis/

 

 

Aga kuhu veel?

 

Rummu karjääriga tutvuma

Paekalda Puhkekeskus asub üha enam populaarsust koguva Rummu karjääri kaldal. Kui muidu satutakse sinna aga pigem suvisel ajal, siis jagub tegevust ka talveks: matk E-Bike maastikuratastega, laternavalgel ekskursioonid kas Murru vanglas või Padise kloostris ning võimalus leilivõtmise vahel end jääaugus karastada.

 

Talveks saarele!

Suvepäevad saare peal on väga tavaline lahendus, ent kuidas kõlavad talvepäevad saare peal? Naissaare Puhkekeskus on ühelt poolt mugavalt Tallinna külje all, teiselt poolt aga piisavalt kaugel ja eraldatud, et maksimaalselt lõõgastuda.

 

Telli täpselt see, mida soovid

Alati võib valida ka koha ja siis sobiva tegevuse kohale tellida. Selliselt on ka võimalusi mõnes mõttes rohkem, sest saab arvestada rohkem osalejate huvidega.

Näiteks võib väga meeleolukas olla mootorsaanimatk, mida korraldatakse erinevates paikades üle Eesti.

Ehk hoopis mõni huvitav koolitus? Eriti hea, kui töötajatel on etteantud valiku seast võimalus valida enda lemmik!

 

Suvepäevad Eestis on toredad, talvepäevad rohkemgi veel

Suvepäevade korraldamine on kujunenud mõnusaks traditsiooniks, millega enamikes ettevõtetes arvestada osatakse. Kui aga siiani ei ole talvepäevad õiget hoogu sisse saanud, siis ehk nüüd leidsid ideid ja julgust, et seegi ette võtta.

Suvel võib toimuda nii palju huvitavaid asju, et on keeruline sinna ühte veel ära mahutada, sest muljete üleküllus on reaalne probleem.

Edukad talvepäevad on talvises halluses aga toredaks energialaksuks, et kevadeni vastu pidada.

Ja kui ei usu, siis tuleb lihtsalt järgi katsetada!

Scroll to Top