Sünnipäeva pidamine – 15 alati kasulikku soovitust

Kas sa mäletad oma viimast sünnipäevapidu? Mis jäi sellest positiivselt meelde ja mida võiks järgmisel korral paremini teha? Oleme kokku korjanud 15 alati kasulikku soovitust, mille abil saab järgmise sünnipäeva teha veel kordades paremaks.

 

Kuidas valida, kus pidada sünnipäeva?

Laias laastus on kaks valikut, kus pidada sünnipäeva: kas kodus või väljaspool kodu.

Pole mingit kindlat reeglit, mille järgi see valik teha, vaid tavaliselt lähtutakse sünnipäevalapse soovidest ja võimalustest.

 

Miks võiks sünnipäeva pidada kodus?

Kodus saab luua isiklikuma ja intiimsema atmosfäär. Ka ei ole vaja muretseda selle pärast, et peokoht liiga vara kinni pannakse või mõne teise seltskonna pidustused häirima hakkavad.

Küll ei pruugi koduseinte vahele mahtuda suuremad seltskonnad, mis seab piirid külaliste arvule. Ka võib kodu ettevalmistus sünnipäevapeoks olla oodatust mahukam ja paljudele aspektidele ei oska kohe mõeldagi:

  • Kas igal külalisel on mugav istekoht?
  • Kuhu on planeeritud toidu ettevalmistamine ja toidu serveerimine?
  • Kas mõttekam oleks ise kokata või tellida catering?
  • Kas on aega ning tahtmist enne pidu ja pärast pidu koristada?

 

Miks võiks sünnipäeva pidada väljaspool kodu?

Nagu näha, ei pruugi kodune sünnipäevapidu olla sugugi nii lihtne valik, kui algul arvasid.

Otsustades peo koduseinte vahelt välja viia, on sul kohe hulga rohkem võimalusi:

  • Lapse sünnipäev? Broneerige mängutuba!
  • Loodussõber? RMK avalikud lõkkekohad ja telkimisplatsid.
  • Uudishimulik? Privaatne tuur muuseumis
  • Eelistad kogemust? Ühine töötuba!
  • Tahad tavaelust eemale? Jahiga merele!

Miinuseks on rahaline pool.

Sünnipäeva pidamine kodust väljaspool on tavaliselt kallim, sest tasuda on vaja ka koharent ning arvestada transpordiga.

 

Oma sünnipäeva pidamine täiskasvanuna

Võib mõelda, et sünnipäeva pidamine las jääda lastele. Nende jaoks on see tõesti aasta üks tähtsamaid hetki. Päev, mil nad on igati õigustatult tähelepanu keskpunktis ning päev, mil saavad tavalisest rohkem ise valida. Rääkimata siis kingitustest!

Sünnipäevamaagia ei pea aga 18. sünnipäeva saabudes kaduma. Tuleb vaid hoida avatud meelt ja olla valmis ise oma elu huvitavaks tegema.

 

Head sünnipäeva ideed täiskasvanutele

Täiskasvanute jaoks on sünnipäeva pidamine hea võimalus igapäevarutiin pausile panna, kohtuda sõpradega, kellega suhtlemiseks on muidu keeruline aega leida ja lihtsalt veeta üks tore päev või õhtupoolik.

Huvitav sünnipäev täiskasvanutele ei ole sugugi nii keeruline, kui kiputakse arvama.

Miks mitte korraldada õlle-, siidri- või veinidegusteerimine?

Ehk osaleda kambakesi mõnes töötoas, kus lisaks meeldivale ajaveetmisele, lahkutakse uute oskustega?

Peamine on leida teema, mis kõnetaks sünnipäevalast ja külalisi ning jääbki tähistamine pikaks ajaks meelde.

 

Et külalistel oleks kõht täis!

Sünnipäevapidu rangelt pika laua taga on õnneks jäänud minevikku. Või õigemini on juurde tulnud sedavõrd palju alternatiive, et jällegi, igaüks leiab endale sobivaima valiku. Kõikide uute võimaluste juures ei tohiks ära unustada seda, et külalised ootavad ka kõhutäidet.

Näiteks võib sünnipäevaseltskonna kutsuda mõnda suurepärasesse söögikohta. Üle Eesti leidub hubaselt koduseid kõrtse ja pubisid, maitsva valikuga kohvikuid ja ka Michelini tähe väärilisi restorane.

 

Sünnipäev paremaks catering’i abiga

Mõistetav, et kõigil pole soovi sünnipäeva just restoranis tähistada, ent kas siis on alternatiivideks vaid ise kokkamine või poest millegi haaramine?

Tegelikult võib toidu enda juurde kutsuda ehk kasutada cateringi teenust.

Cateringi palkamine tähendab seda, et toitlustuse planeerimine, menüü valik, väljavalitu valmistamine ning kogu närveerimine ja muidugi hilisem nõudepesu jäävad kõik kellegi teise hooleks!

Ise saab keskenduda sünnipäevapeo nautimisele ja külaliste võõrustamisele.

 

Kuidas korraldada aktiivne sünnipäev?

Aktiivne sünnipäevapidu on üks trend, mis loodetavasti niipea kuskile ei kao. See on ju ideaalne võimalus ühendada pidu ning terviseteadlik käitumine. Isegi need, kes algul planeeritud tegevustesse natuke kahtlevalt suhtuvad, nendivad tavaliselt, et aktiivne sünnipäev oli väga tore!

Tegevuste osas on valikut neile, kes tahavad midagi tõesti ekstreemset, ja neile kes eelistavad rahulikumat lähenemist:

  • Bowling
  • Jõukohane matk mõnel RMK rajal
  • Lähedalasuva discgolfi raja läbimine
  • Kanuumatk
  • Akrojooga seltskonnale
  • Paintball, airsoft või lasermäng
  • Seiklusraja läbimine
  • Mäesuusa- või lumelauakoolitus seltskonnale

Varasemate kogemuste puudus ei ole mingiks probleemiks, sest millal veel midagi uut katsetada, kui mitte heade sõprade toetavas seltskonnas?

 

Unustamatu lapse sünnipäevapidu

Sünnipäevapidu lapsele on heaks võimaluseks last ennastki kaasata. Jah, cateringi tellimine või külaliste logistika koordineerimine on lapse jaoks vast liiga keeruline, ent jagub ka jõukohaseid ülesandeid.

Näiteks võib sünnipäevalaps valida endale meeldiva peoteema. Isegi kui see ei lähe kokku vanemate eelistusega, siis siinkohal võiks lapsele jääda viimane sõna.

Jah, ka siis kui soovitud teemaks on robotükssarvikud. Muidugi ei tähenda see, et peab iga ideega kaasa minema ja rahakoti kuivaks väänama, ent lapsega saab koos arutada, mis on mõistlik lähenemine ja mille võib seekord unistuseks jätta.

 

Lapse sünnipäeval olgu tegevust!

Erinevalt täiskasvanute sünnipäevast, võiks laste sünnipäeval olla planeeritud natuke rohkem tegevusi.

Miks?

Kui lastel on igav, siis annavad nad sellest reeglina väga valjult märku või hakkavad ise midagi välja mõelda, mis võib nende endi jaoks küll huvitav olla, ent suures plaanis ei ole ehk parimad variandid.

Kõiki planeeritud tegevusi ei pea isegi läbi viima, ent vähemalt on varu olemas: klassikalised lahendused nagu aardejaht, viktoriin või mõni tantsumäng lubavad lastel aktiivselt osaleda ja sünnipäevast viimast võtta.

 

Palun üks huvitav sünnipäev!

Väga lihtne on unistada tõeliselt ägedast sünnipäevast. Tihtipeale ei teata aga ka ise, mida üks huvitav sünnipäev endast kujutada võiks!
Tavaliselt tajume huvitavana neid hetki ja olukordi, mis pakuvad meile midagi uut või põnevat. Seega, mõtle mis jääb sinu mugavustsoonist väljapoole ja proovi see idee ka käiku lükata! Kindlasti on juba siin artiklis olnud mõni selline sünnipäevaidee, mida ei sina ega su sõbrad ei ole veel kasutanud.
Kindlasti ei jää ka midagi katki, kui peo käigus selgub, et valitud idee pole ehk see õige… Lõbus ja huvitav võib olla sellegipoolest ning mälestused jäävad oi kui toredad!

 

Mis on plaan B kui …

Pole mingit vajadust panna paika terve tähestiku jagu varuplaane, ent sõltuvalt ürituse detailidest, on hea mõte ühele või teisele aspektile mõelda.

 

… ilm veab alt?

Korraldad sünnipäevapeo värskes õhus, siis mõtle, mida teha kui ilm alt veab. Kas on võimalik viimasel hetkel õueüritus tühistada ja külalisi siseruumides võõrustada? Või on mõttekam kaasa võtta mõni varjualune ja see kiirelt püsti panna?

 

… toit saab otsa?

Tühja kõhuga külalised on kurvad külalised.

Ideaalis ei tule sellist olukorda ette, kus söök-jook enne peo lõppu otsa saab, ent igaks juhuks võiks siiski sellele mõelda. Linnades on kergem, uuri välja mis toidukohad on peo ajal avatud ja vii end kurssi sellega, kuidas sealt midagi tellida.

Linnast kaugemal korraldades ei ole ka olukord kuigi hull. Varu lihtsalt natuke rohkem snäkke ja pisut rohkem jooke, mida sa ei pane kohe välja, vaid mille saab välja võtta siis, kui häda käes või tood lihtsalt endaga koju kaasa.

 

… külalisel on allergia või eridieet?

Siin on parimaks varuplaaniks mure ennetamine. Juba peo planeerimise ajal võiksid külalistelt üle küsida, kas neil on menüü osas erisoove, mida teaksid arvesse võtta.

Päris käigu pealt on keerulisematele olukordadele raske reageerida, ent kui olemas on mõni veganvalik (näiteks snäkkideks köögi- ja puuviljad) ja alkoholivabad joogid, on suurimad mured lahendatud.

 

… elekter läheb ära?

Voolukatkestus on suurem probleem siseruumides toimuvatel pidudel. Tea, kus asuvad küünlad ja tikud ning taskulambid, et päris pimedasse ei jääks. Ja ära unusta, et enamikel tänapäeva nutitelefonidel ja ka nutikelladel on olemas võrdlemisi hea taskulambifunktsioon!

Abi on ka sellest, kui enne pidu oled täis laadinud kõik akul toimivad tehnika – sülearvutitest ja telefonidest kaasaskantavate kõlariteni. Esiteks ei pea siis juhtmeid kuskile vedama ja teiseks oled valmis voolukatkestuseks.

 

Sünnipäeva eelarve planeerimine

Iga ürituse planeerimise juures on oluline koht eelarvel. Sünnipäev ei ole mingi erand. Pane paika, kui palju sa soovid ja on sul võimalik sünnipäevale kulutada ning jaga see eelarve erinevate kategooriate vahel: peokoha rent, söök ja jook, esinejad, kaunistused, varu.

Eelarve tegemisest veelgi keerulisem on sellest päriselt kinni pidada, kuid vaeva tasub näha. Kulutusi kontrolli all hoides võib olla kindel, et hiljem jäävad sünnipäevapeost vaid meeldivad mälestused!

Scroll to Top