Pulmapeo korraldamine on eriline protsess, mis tekitab meeldivat ärevust ja jääb meelde terveks eluks. Õige peopaiga valik muudab pulmapeo unustamatuks ja eriliseks.

Eestis on lai valik võrratuid kohti, mille hulgast leiab oma lemmiku iga paar.

Alates romantilistest lossidest kuni idülliliste mõisadeni ning imeliste puhke- ja metsataludeni – sellest artiklist leiate inspiratsiooni, mis aitab teid pulmade planeerimisel sammukese kaugemale.

Lugege edasi, et tutvuda 12 unikaalse peokohaga üle Eesti, mille hulgas võib leiduda just õige paik, mis muudab teie pulmapäeva igati täiuslikuks ja kõnetab teie südant kõige enam.

 

Väikesed pulmad, kuid suur armastus

Väike, kuid tähendusrikas pulmapidu lõikab läbi suurejooneliste tseremooniate melu ning keskendub sellele, mis pulmapäeval tõeliselt loeb – sügav armastus ja lähedus. Tagasihoidlikud pulmad on võluvad, kuna loovad ruumi erilistele hetkedele ja tähendusrikastele sidemetele lähedastega.

Väikese pulma kasuks otsustavad paarid sageli ka seetõttu, et soovivad keskenduda kvaliteetajale oma pere ja parimate sõpradega, pakkudes neile intiimset ning isiklikku kogemust. Niisugused pulmad on ehe valik armastuse väljendamiseks, lubades panna rõhku kvaliteedile ning tõelistele tunnetele.

 

Salajane aed – pulmapidu Tallinna Botaanikaaias

Tallinna Botaanikaaed pakub ainulaadset võimalust pidada oma abiellumise päev ümbritsevas looduse ilus või eksootiliste taimede seas. Seal saate anda tõotusi õierohkes rosaariumis, lõhnaval sireliplatsil või lausa palmipuude all.

Botaanikaaed pakub imelist kombinatsiooni looduse ilust ja hooldatud aedadest, luues intiimse ja romantilise atmosfääri. See on ideaalne paik paaridele, kes soovivad pulmapeo korraldada looduse keskel, ilma suurema rahvahulgata. Hea asukoht lubab külalistel hõlpsalt kohale jõuda.

Asukoht: Kloostrimetsa tee 52, Tallinn
Veebileht: www.botaanikaaed.ee

 

Palmse mõis – unustamatu sündmus ajaloolises õhkonnas

Palmse mõis ja seda ümbritsev park loovad väikesele pulmapeole võrratu tausta. Lossi ajalooline atmosfäär ja veekogu lähedus lisavad erilise võlu.

See on ideaalne valik paaridele, kes soovivad ühendada ajaloolise võlu ja looduskauni ümbruse, luues romantilise ja unustamatu pulmapeo kogemuse.

Palmse mõisakompleks pakub võimalust valida erinevate võrratute paikade vahel. Abielutõotuste vahetamine romantilise veepeegli kaldal, ülev tseremoonia elegantses härrastemajas, rikkalik pulmalõuna iidses aidahoones, väärikas vastuvõtt viinavabrikus, õdus pulmakohvik Isabella või lõbus pulmapidu ajaloohõngulises kõrtsis – kõik on võimalik!

Muinasjutulises Palmse mõisakompleksis on ka kaks avarat saali – aidahoone saal ja viinavabriku restorani saal. See lubab korraldada unustamatu pulmapeo kuni 100 külalisega, luues meeldejääva sündmuse ajaloolises atmosfääris.

Asukoht: Palmse mõis, Palmse küla, Haljala vald, Lääne-Virumaa
Veebileht: www.virumaamuuseumid.ee/palmse-mois/korralda-sundmus/pulmad/

 

Maagiline metsatalu Viljandimaal

Männiku metsatalu on tõeliselt unikaalne paik, mis võimaldab pulmapeo korraldajatel kujundada sündmus täpselt enda nägemuse järgi. Sügaval metsade keskel pakub see privaatsust ja võimalust luua pulmapeost tõeliselt isiklik ning eriline sündmus. See on ideaalne valik paaridele, kes soovivad pulmapeo kujundamisel vabadust, loodust ja loomingulisust.

Metsatalu on idüllilises keskkonnas asuv looduskaunis paik, vaid 10 kilomeetri kaugusel Viljandist. Puhkemajas, kus on 13 hubast tuba ja kaks kööki, tunnete end nagu kodus. Lisaks pakutakse omapärase interjööriga sviiti – see on metsaäärne romantiline peidupaik, kus saab nautida linnulaulu. Vajadusel pakutakse majutust kuni 40 inimesele täiendavate voodikohtadega. Suvisel ajal saab ka telkida.

Männiku metsatalu kompleks koos lisahoonete ja ümbritseva loodusega avab uksed mitmekülgsele meelelahutusele ja lõõgastusele. Seal on ideaalne korraldada sünnipäevi, pulmi, kokkutulekuid, pidada nõupidamisi, veeta suvepäevi, korraldada laagreid, koolitusi ja muid üritusi.

Asukoht: Intsu küla, Viljandi vald, Viljandimaa
Veebileht: www.metsatalu.ee

 

Unustamatud pulmapaigad Tartumaal – millised on huvitavamad valikud?

Tartumaa on tuntud oma võrratu looduse, ajalooliste paikade ja romantilise õhkkonna poolest, mis teeb sellest ideaalse sihtkoha pulmapeo korraldamiseks. Emajõe kallastel ja roheliste metsade südames avanevad unikaalsed võimalused, et muuta pulmapäev tõeliselt eriliseks.

 

Imeline Alatskivi loss – armastuse sümbol minevikust

Alatskivi loss oma ajaloolise ilu ja romantilise õhustikuga on justkui loodud selleks, et muuta pulmapäev üheks elu eredamaiks peatükiks. Lossi vaiksete saalide ja võlvitud lagede all põimuvad minevik ja tulevik, luues üheskoos kordumatu pulmapeo meeleolu.

Loss on romantiline ja ajalooline paik, kus saab pulmi pidada uhke interjööri ja kauni ümbruse keskel. Alatskivi lossi park pakub võrratut tausta pulmapiltide jäädvustamiseks.
Loss on sümbol armastusest, rajatud jäägitu pühendumisega parun von Nolcken’i poolt üle saja aasta tagasi. Tänapäeval jätkab see jumaldatud paik romantika ja pühendumuse kehastamist, oodates noorpaare, et oma armastuslugu jätkata.

Pulmalistel on võimalik valida üks või mõlemad kaunid saalid, vastavalt nende soovidele:

Galeriisaal (99 m²) mahutab kuni 100 külalist. Seal saavad kõik istuda hubastesse laudadesse ja nautida pidulikku atmosfääri.

Peasaal (91 m²) mahutab samuti kuni 100 inimest.

Lisaks on pulmalistel kasutada romantiline salong (28 m²), mis on ideaalne ettevalmistusteks või lõõgastumiseks. Samuti võib salongi kasutada külmlaua serveerimiseks, mis pakub pulmapeole meeldivat lisa.

Asukoht: Lossi tänav 6, Alatskivi alevik, Peipsiääre vald, Tartumaa
Veebileht: www.alatskiviloss.ee

 

Tartu loodusmaja – suurepärane pulmapaik ka külmal ja pimedal ajal

Tartu loodusmaja avar saal ja õdus troopiline talveaed koos ümbritseva rohelusega moodustavad erilise paiga, kus korraldada pulmapidu, mis on ühenduses looduse iluga ning mis jääb meelde kõikidele osalejatele.

Maja ümbritsev rohekas pargiala loob võimaluse pidada abielutseremoonia vabas õhus, suurte vanade tammede varjus või kaunis viljapuuaias – kõik see otse Tartu kesklinnas. Kui ilm pidu ei soosi, on alati olemas varuplaan: tseremoonia viiakse läbi maja soojas talveaias.

Talveaias saab kogeda elu üht olulisemat hetke justkui looduse osana. Eriliselt mõjuv on see siis, kui soe troopiline õhk, basseini vulisev vesi ja pehmed palmilehed ümbritsevad kõiki meeli. See muudab isegi kõige hallim talvekuu pulmapidu õdusaks ja lubab külalistel peo ajal mõnusalt lõõgastuda.

Talveaia loomulik valgus ja aasta ringi õitsevad troopilised taimed loovad ideaalsed tingimused ka unustamatute pulmafotode tegemiseks.

Asukoht: Lille 10, Tartu
Veebileht: www.tartuloodusmaja.ee

 

Romantiline ja privaatne pulm Mäeotsa puhketalus

Mäeotsa puhketalu on koht, kus pulmad omandavad just sellise mõõtme, nagu noorpaar vajab. Ruumikas pulmaküün on ümbritsetud lummavast loodusest ning võimaldab kuni 150 külalisel end mugavalt ja koduselt tunda.

Miks valida pulmapeo korraldamiseks Tartumaa just Mäeotsa puhketalu? See on romantiline paik Lõuna-Eestis, vaid kiviviske kaugusel Tartu südamest, mis pakub privaatsust ja võimalust pidada unistuste pulmapidu.

Olemas on majutusvõimalused kuni 70 külalisele, mis tagab, et külalised ei pea kohe pärast pidu võtma ette pikka koduteed.

Asukoht: Tartumaa, Tartu vald, Kõduküla, Mäeotsa Puhketalu
Veebileht: www.maeotsapuhketalu.ee

 

Erilised pulmakohad Harjumaal

Harjumaa pakub samuti vägagi mitmekesiseid võimalusi unistuste pulmapeo korraldamiseks. Pakume välja kolm ainulaadset pulmapaika, mis loovad erakordseid kogemusi ja jätavad mälestusi terveks eluks.

 

Padise mõis – ehedad pulmad ajaloolises mõisas

Padise mõis on omaette ajalooline pärl, mis annab pulmapäevale erilise võlu. Seal saavad paarid kogeda ajaloolise mõisa õhustikku, kus minevik ja tänapäev sulanduvad üheks unustamatuks pulmaelamuseks.

Mõisa saalid ja detailirohke interjöör loovad emotsioone elegantsist ja ajatust ilust, samas kui ümbritsev kaunis loodus lisab pulmapäevale erilise lummuse. See on koht, kus armastus saab tähistada oma algust ajaloolises võtmes, muutes pulmapeo meeldejäävaks nii paarile endale kui ka kõigile külalistele.

Asukoht: Padise küla, Lääne-Harju vald, Harjumaa
Veebileht: www.padisemois.ee

 

Ürgne loodus loob eheda romantika – pulmad Raudsilla puhkekeskuses

Raudsilla puhkekeskus on ainulaadne paik pulmade korraldamiseks, kus sulanduvad üheks loodus ja maagia. Keset püstkoda põlev elustuli loob hubase ning unustamatu mulje. See on ideaalne koht nii suuremate kui ka väiksemate pulmade jaoks.

Pulmad Raudsillal pakuvad rohkelt võimalusi, et vastata noorpaari unistustele ideaalsetest pulmadest. Püstkodades ja taredes saab majutada umbes 100 inimest ning telkimiseks on ruumi pea piiramatult.

Kolm erinevat sauna – suur basseiniga, väiksem ning hubane tünnisaun – võimaldavad külalistel nautida erinevaid saunaelamusi.

Raudsilla puhkekeskus loob kindla eelduse, et pulmapäev jääb meelde kaunina. Lisaks suurele kojale, kus saab korraldada ansamblite esinemisi ja muusikaõhtuid, on pulmade tarbeks loodud lava ja tantsuplats.

Asukoht: Raudsilla talu, Uuri küla, Kuusalu vald, Harjumaa
Veebileht: www.raudsilla.ee

 

Laitse loss – ajalooline elegants pulmade pidamiseks

Laitse Loss pakub muinasjutulist pulmapidude paika vaid 35-minutilise autosõidu kaugusel Tallinna südalinnast. Seal on mõnus nautida linnulaulu ja romantikat ning olla ümbritsetud kaunist loodusest. Lossi elegantsed saalid ootavad külalisi hõrkude roogade ja meeldiva teenindusega. Külalised saavad imetleda küünasära ja tunda kaminaleegi soojust.

Pulmapeo võimalused Laitse lossis on vägagi mitmekülgsed. Valida saab erinevate saalide vahel vastavalt seltskonna suurusele ja isiklikele eelistustele.

Asukoht: Lossi tee 9, Laitse, Harjumaa
Veebileht: www.laitseloss.ee

 

Romantilised pulmakohad Lõuna-Eestis

Lõuna-Eesti maalilised maastikud pakuvad võrratuid võimalusi pulmade pidamiseks. Toome näiteks kolm erilist paika, kus korraldada unustamatu pulmapidu.

 

Imeline Ojakalda puhkekeskus Põlvamaal

Ojakalda puhkekeskuse imeline keskkond sobib suurepäraselt nii pulmatseremoonia kui ka peo pidamise jaoks. Lisaks pakutakse mitmeid majutusvõimalusi ning lisateenuseid, näiteks on võimalik valgusmuusikaga disko.

Suurepärase ilma korral võib kaunistada puhkekeskuse väliala vastavalt pulma teemale. Kui ilm õuepidu ei soosi, siis pakub avar peamaja samuti võimalust pidada kaunilt dekoreeritud pulmatseremoonia.

Mõned põhjused, miks valida pulmade korraldamiseks just Ojakalda puhkekeskus:

  • Asukoht romantilises Lõuna-Eestis, kus on võrratu loodus.
  • Rohkelt ruumi nii tseremoonia kui ka peo jaoks.
  • Majutus kohapeal, mis tagab mugavuse kõigile külalistele.
  • Oja, tiik ja järv, mis lisavad pulmapäevale erilise võlu.
  • Hubane peamaja loob intiimse ja meeldiva atmosfääri.

Asukoht: Ojakalda, Piigaste küla, Kanepi vald, Põlvamaa
Veebileht: www.ojakalda.ee

 

Populaarne Seedri puhketalu Võrumaal

Seedri puhketalu on muutunud Lõuna-Eesti üheks populaarseimaks pulma peopaigaks, meelitades kliente kohale isegi Tallinnast. Paljud noorpaarid on valinud selle kauni territooriumi mitte ainult pulmapeo, vaid ka abielu sõlmimise jaoks.

Puhkemaja saalides on võimalik korraldada intiimsemaid pulmaüritusi 50–70 külalisega.

Alates kevadest 2013 on Seedri puhketalul üks suurimatest peosaalidest Lõuna-Eestis, mis mahutab 130 kuni 150 inimest, pakkudes ideaalset ruumi suurematele pulmaseltskondadele.

Looduse ilu, avarad rohelised muruväljakud, järv, ohvriallika tervendav vesi, linnulaul ja veekogude mõnus vulin – see kõik moodustab Seedri puhketalus kordumatu atmosfääri. Paljud noorpaarid valivad puhketalu just selle kauni looduse ning hubase peoõhkkonna tõttu.

Asukoht: Seedri Puhketalu, Horsa küla, Rõuge vald
Veebileht: www.seedripuhketalu.ee

 

Lossispaa Wagenküll – elegants ja ajalugu käsikäes

Wagenkülli Lossispaa on ainulaadne kooslus elegantsist ja maalilisest ümbrusest, ajaloost ja kaasajast. Seal on võimalik pidada nii suurejoonelisi pulmi kui ka intiimseid tseremooniaid vaid kahekesi. Järgi oma südant ning muuda see päev kõigile oma lähedastele, kuid eelkõige endale ja oma kaaslasele unustamatuks.

Lossispaas saab korraldada muinasjutulisi pulmi kuni 100 külalisega.

Ajaloolises lossis abiellumine annab pulmapäevale ajatu võlu ja salapära. Lossi võlvitud saalid ja kaunid aiad loovad unustamatut tausta armastuse tähisele ning kinnitavad mälestustesse aastaid kestva maagilise hetke.

Asukoht: Taagepera küla, Tõrva vald, Valgamaa
Veebileht: www.wagenkull.ee

Kirjeldatud valik kauneid pulmapaiku on vaid väike osa sellest, mida Eestil on noorpaaridele pakkuda. Igas paigas peitub oma lugu ja võlu, mis kujundab pulmapäevast unustamatu seikluse.

Alati on võimalik leida just see õige koht, mis räägib teie armastuse ainulaadset lugu. Olgu peopaik metsalagendikul, lossisaalis või rannaliival – omanäolisi pulmade pidamise kohti on Eestis rohkem kui oskate arvata. Laskem armastusel särada ja leidke kõige õigem peopaik, mis viib armunud paari salaunistuse täide!

 

Foto: Leah.

Scroll to Top